• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Wycieczka nad Jezioro Szmaragdowe – Gruszeczki

  • -

Wycieczka nad Jezioro Szmaragdowe – Gruszeczki

WYCIECZKA NAD JEZIORO SZMARAGDOWE

23.10 razem z grupą Śliweczek byliśmy na wycieczce nad jeziorem Szmaragdowym. Dzień był pełen wrażeń. Mieliśmy bardzo ciekawe warsztaty
o owadach. Słuchaliśmy jakie odgłosy wydają owady, jak się zachowują oraz jak wyglądają. Na koniec przygotowywaliśmy pszczółki.

Kolejnym punktem Naszej wycieczki był spacer wokół jeziora Szmaragdowego. Musieliśmy wspinać się na spore wzniesienia, pokonywaliśmy ogromną ilość schodów. Jednak nic nie było nam straszne. Doszliśmy do punktu widokowego, gdzie mieliśmy przyjemność obejrzeć panoramę Szczecina. Pogoda Nam dopisała dzięki czemu obserwowaliśmy piękną złotą jesień. Spadały na nas kolorowe liście z drzew. Oglądaliśmy budki dla nietoperzy. Poznaliśmy również legendę o Skarbku.

Ostatnim punktem naszej wycieczki było ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski. Po takich atrakcjach na spacerze pieczona kiełbaska z bułką smakowała wyśmienicie 🙂

Wychowawczynie 🙂