• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Przedstawienie jesienne oraz pasowanie na przedszkolaka w Jabłuszkach

  • -

Przedstawienie jesienne oraz pasowanie na przedszkolaka w Jabłuszkach

18 listopada, w grupie IV, odbyła się ważna przedszkolna uroczystość – przyjęcie „maluchów” do grona przedszkolaków.

W uroczystości wzięli udział rodzice Jabłuszek oraz pani dyrektor Aneta Pietrzak. 

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia pt. „Zamyślona Pani Jesień” w wykonaniu całej grupy. Na tle jesiennej scenerii dzieci wspaniale zaprezentowały swoje zdolności aktorskie, wokalne i taneczne.

Celem przedstawienia było pokazanie widzom cech jesieni, korzyści z niej płynących oraz utrwalenie wiadomości o tej porze roku zdobytych podczas zajęć dydaktycznych oraz zabaw muzyczno-ruchowych przez przedszkolaki. Jabłuszka w kolorowych strojach zaprezentowały swój program wcielając się w role skrzatów, elfów i wiewióreczek przygotowujących się do przyjścia jesieni.
Po części artystycznej „maluchy” i złożyły przyrzeczenie: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, a przede wszystkim być dzielnym przedszkolakiem.

Dyrektor – Aneta Pietrzak, dokonała uroczystego pasowania trójki nowych przedszkolaków. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każde z nowo przyjętych do grona przedszkolaków dzieci otrzymało dyplom przedszkolaka.

Na zakończenie na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na twarzach dzieci i gości widać było uśmiech, chociaż w niejednym oku mam pojawiły się łzy wzruszenia.

Wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości – składam wyrazy wdzięczności – Monika Śmiałkowska