• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Sami robimy sok jabłkowy – Borówki

  • -

Sami robimy sok jabłkowy – Borówki

„Sok z jabłek”

            Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu.  Nasze „Borówki” doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok jabłkowy. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką , jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Następnie dzieci kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z jabłek. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów. Przyniesione jabłka wykorzystaliśmy również  do tego,  aby  w ciekawy sposób   przedstawić i zrozumieć  różne działania matematyczne.