• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Zajęcia kulinarne u Malinek

  • -

Zajęcia kulinarne u Malinek

ZAJĘCIA KULINARNE U MALINEK

23 stycznia dzieci z grupy  malinek miały przyjemność samodzielnie zrobić sałatkę owocową. Przyniosły z domu ulubione owoce, deskę oraz fartuszek. Na początek omówiliśmy zasady higieny i  bezpieczeństwa podczas zajęć. Każdy przedszkole potrafił nazwać owoce, które przyniósł oraz wiedział jak należy postępować podczas tak ważnych zajęć kulinarnych aby nie wyrządzić krzywdy sobie i innym. Celem naszych zajęć było zapoznanie dzieci z bezpieczeństwem używania sprzętu gospodarstwa domowego, pokrojenie owocu w odpowiedni kształt, określenie smaku, walorów, cech charakterystycznych dla poszczególnych owoców, aktywne współdziałanie w grupie i oczywiście  najważniejsze konsumowanie przygotowanej sałatki 😊

                                                                                                                      P.R.