• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Dzień Dinozaura w grupie IV

  • -

Dzień Dinozaura w grupie IV

26 lutego obchodzony jest Dzień Dinozaura. Jabłuszka postanowiły wykorzystać tę okazję i przypomnieć sobie o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę.
Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od wizyty taty Piotrusia w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom i wysłuchaliśmy opowiadania o małym dinozaurze Franku.

Dzieci przyniosły do przedszkola swoje figurki dinozaurów i książki związane z tymi zwierzętami, co pozwoliło na stworzenie ciekawego kącika w sali. Niektóre dzieci miały nawet na sobie ubranie z motywem dinozaurów.

W tym szczególnym dniu kolorowaliśmy obrazki przedstawiające dinozaury oraz robiliśmy wiele innych fajnych rzeczy. Największą radość u dzieci wzbudziło tworzenie krainy dinozaurów.

Dużo przyjemności sprawiła również dzieciom zabawa plastyczno-techniczna „Mój mały dinozaur”. Mając do dyspozycji spinacze i własnoręcznie pokolorowane sylwety dinozaurów powstały piękne prace, które dzieci z radością zabrały do sowich domów.