• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Spotkanie z ratownikiem medycznym – Malinki

  • -

Spotkanie z ratownikiem medycznym – Malinki

Dnia 26 lutego mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z wyjątkowym gościem- Ratownikiem Medycznym. Pan Ernest opowiedział nam o swojej codziennej pracy w Zespole Ratownictwa Medycznego. Głównym celem spotkania było pokazanie dzieciom, że pomoc udzielana szczególnie małym pacjentom, nie musi kojarzyć się ze strachem i bólem.

Dzieci miały okazję wcielić się w rolę małego ratownika, udzielając pomocy choremu  poprzez zabandażowanie ręki lub nogi czy też okrycie „folią życia”. W podziękowaniu za przekazaną wiedzę i nowe umiejętności, Malinki wręczyły panu Ernestowi książeczkę z pokolorowanymi karetkami.

A.K