• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Wizyta strażaków w Śliweczkach

  • -

Wizyta strażaków w Śliweczkach

Wizyta strażaków w Śliweczkach

20 lutego był dla Śliweczek wyjątkowym dniem. W ramach programu profilaktycznego „Dbam  o bezpieczeństwo swoje i innych” gościliśmy w naszej grupie strażaków Komendy Powiatowej Państwowej  Straży Pożarnej w Policach. Strażacy przekazali Nam wiedzę  na temat  bezpiecznych zachowań oraz zapobiegania sytuacjom zagrażającym bezpieczeństwu. Zajęcia takie mają na celu zapoznanie dzieci z zawodem strażaków. Dzieci zdobyły i powarzyły wiedzę z zakresu bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożeń i ukształtowania w nich pożądanych postaw, a przy okazji usystematyzowały  wiedzę dotyczącą bezpiecznego użytkowania pomieszczeń i przedmiotów, którą nauczyciele przekazują przedszkolakom podczas wspólnej zabawy. Śliweczki otrzymały też wyjątkowy prezent: pluszowego Misia 😊  ufundowane przez stowarzyszenie „Misie ratują dzieci”.

Ania K.