Propozycje zabaw dla Poziomek – 25.03.2020r

Propozycje zabaw dla Poziomek – 25.03.2020r

Wiosną wszystko rośnie!
Wyjrzyj przez okienko i przyjrzyj się gałązkom. Czy widzisz male , zielone pączki? albo żółte kwiatki? A może zobaczysz jeszcze krokusy na trawie?
Ciekawa jestem co jest potrzebne do tego, żeby wszystko obudziło się do zycia?( woda, słonko).
A czy dzieci też rosną? A co jest potrzebne, żeby dzieci rosły…pamiętacie? kiedyś już rozmawialiśmy na ten temat!(jedzenie, picie, sen i całuski od rodziców!!!).
Zadanie na dzisiaj.
Załóż mini ogródek. Do doniczki z ziemią, piaskiem wsadżcie proszę cebulę, może czosnek, a może macie ziarenka rzeżuchy…
Obserwujcie, czy wypuszcza zielone kiełki.
A mamusia, lub tatuś niech zaznaczą na framudze drzwi ile macie wzrostu. Za kilka tygodni sprawdzicie czy też rośniecie!
Czego bardzo Wam życzę!
Zadanie plastyczne:
Na papierze pędzelkiem czarną farbą dzieci malują patyczki(różny kształt). Potem paluszkiem umoczonym w żółtej, lub zielonej farbie malują pączki listków, bądż kwiatki.
Proszę posłuchajcie tez piosenki „w naszym ogródeczku”  https://youtu.be/fdhmWn8bi7o
Co tam robią dzieci? i po co?