Propozycje zabaw dla Jabłuszek – 26.03.2020r

Propozycje zabaw dla Jabłuszek – 26.03.2020r

Praca plastyczna pt. „Wiosenny kwiat- Hiacynt”.

Będzie ona doskonałą okazją do doskonalenia umiejętności manualnych Państwa pociech.

IV. Poznawczy obszar rozwoju dziecka
8.Wykonywanie własnych eksperymentów farbą, kredką, ołówkiem, mazakiem itp.
Do wykonania pracy potrzebne będą:
• Kolorowe kartki z bloku (zielone przeznaczone na wykonanie łodygi oraz liścia, pozostałe kolory uzależnione są od tego jaki kolor kwiatka Państwo wybiorą)
• klej,
• nożyczki
Sposób wykonania:
1. Składamy kolorową kartkę z bloku np. w kolorze niebieskim na pół.
2. Z jednej połowy złożonej kartki wycinamy owal.
3. Druga połowa kartki posłuży nam do wykonania ,,płatków” rośliny.
4. Płatki tworzymy wycinając paski o szerokości ok.1cm i dł. ok.8 cm. (ilość płatków uzależniona jest od Państwa upodobań)
5. Każdy pasek kleimy klejem tak ,aby powstały małe koła, które przyklejamy do wyciętego wcześniej owalu.
6. Składamy kartkę w kolorze zielonym na pół.
7. Z połowy kartki wycinamy pasek o szerokości ok.1cm i dł. ok 15cm, który będzie stanowił łodygę rośliny. Z pozostałej części kartki wycinamy liść.
8. Otrzymaną łodygę łączymy klejem z owalem.
9. Do łodygi przyklejamy liść.

Eksperyment: „Jak uratować kostkę lodu”
Drodzy Rodzice pokażmy dzieciom zjawisko uratowania kostki lodu, która w naturalnych warunkach szybko się roztapia.
Potrzebujemy:
Talerzyk, kostkę lodu, nitkę, sól.
Na talerzyk kładziemy kostkę lodu i prosimy dziecko aby za pomocą nitki podniosło kostkę (nie możliwe). Następnie prosimy, aby położyło nitkę na kostkę i posypało solą. Po chwili prosimy o podniesienie kostki za pomocą nitki (dzięki soli nitka przyklei się do lody i umożliwi podniesienie kostki)
Życzymy dobrej zabawy!!:)

Czekamy na Państwa foto relację magdalena.harmatiuk@onet.eu