• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Propozycje zabaw dla Jagódek 20.03.2020r

  • -

Propozycje zabaw dla Jagódek 20.03.2020r

  1. Ćwiczenia analizy i syntezy głoskowej wyrazów.

Proszę aby dzieci głoskowały wyrazy na przemian z rodzicem. Najpierw rodzic podaje wyraz a dziecko głoskuje następnie rodzic głoskuje, a dziecko podaje co to za wyraz. Ćwiczenia te można wykonać 3 – 4 razy dziennie po 5 przykładów,

  1. „Pani Wiosna” – wykonanie pani wiosny dowolną techniką. Dzieci mogą narysować kredkami, namalować farbami, wykleić plasteliną (proszę wykorzystać materiały dostępne w domu)
  2. Dzieci potrzebują ruchu, jeżeli nie ma możliwości wyjścia na świeże powietrze, dzieci mogą wykonywać proste ćwiczenia gimnastyczne w celu rozwijania sprawności fizycznej (przysiady, skłony, pajacyki, podskoki itp.)
  3. Spacer – podczas spaceru poszukajcie pierwszych oznak wiosny, po powrocie do domu niech dzieci je wymienią