• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Propozycje zabaw dla Jeżynek 19.03.2020r

  • -

Propozycje zabaw dla Jeżynek 19.03.2020r

Temat: Słońce – źródło światła

Zadania:

  1. „W ciemności” – zabawa doskonaląca zmysł dotyku; rozpoznawanie, przedmiotów tylko za pomocą dłoni, z zasłoniętymi oczami.
  2. Poszukiwanie w domu źródeł światła: lampka, latarka,światło w lodówce, świeczka, inne.
  3. Słońce- ćwiczenie motoryki małej i chwytu pęsetowego. Drogi rodzicu wytnij swojemu dziecku koło z kartonu czy też brystolu (sztywny materiał). Jeśli potrafi ono zrobić to samo, niech działa!! Zadaniem dziecka będzie doczepienie promieni słońca, do których użyje klamerek.

Obraz poglądowy:

  1. „Słońce” – praca plastyczna, doskonalenie sprawności manualnej. Rodzicu, w tym zadaniu wykorzystaj dostępne w domu materiały. Mogą to być: farby, plastelina, wycinanka, makaron, kredki, gazety inne. Nakieruj dziecko, ale pozwól mu wykazać się twórczo!!

Obraz poglądowy: