Propozycje zabaw dla Boróweczek – 26.03.2020r

TEMAT DNIA: Obrońcy Przyrody

Propozycje zadań:

1. Sprzątanie pokoju

Na podłodze rozkładamy różne pudełka, gazety, plastikowe butelki, makulatura.

Dzieci oglądają porozrzucane śmieci, omawiają, z czego są zrobione. Przypominamy dlaczego segregujemy śmieci (recykling), co potem się z tymi odpadami dzieje (np. z papieru może powstać z papier toaletowy lub nowe kartki, gazety, kartony, itp.)Dzieci segregują śmieci sprawdzają, które przedmioty można ponownie wykorzystać podczas ekologicznych zabawa plastycznych.

1. Ekologiczne zachowanie -lista zakupów

Planujemy zakup, ale takie tylko które mają oznaczenie rolnictwa ekologicznego.

Tłumaczymy, dlaczego warto wybierać produkty oznaczone zielonym listkiem. Pokazujemy dzieciom jak wygląda znaczek ekologiczny zadaniem dziecka jest wyszukanie produktów z takim oznaczeniem w kuchni.

Rozsypanka wyrazowa.

Układamy słowa z rozsypanki wyrazowej poprzez układanie ponumerowanych kartoników z kolejnością cyfr np.

(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8)

E K O L O G I A

1. Śmieci inaczej -projekt plastyczno-techniczny.

Potrzebne będą nam różne materiały plastyczne z surowców wtórnych które wcześniej dzieci odłożyły podczas sprzątania pokoju. Motyw przewodni pracy jest “Ochrona przyrody”.

Kodeks Obrońcy Przyrody – film edukacyjny