Propozycje zabaw dla Jagódek – 23.03.2020r

Propozycje zabaw dla Jagódek – 23.03.2020r

„Zapoznanie ze znakiem graficznym litery „W””

1. Słuchanie opowiadania D. Kossakowskiej „Waga Waldka”

Ewa i Waldek są rodzeństwem. Ewa bardzo lubi bawić się lalkami. Jej ulubione lalki to: Wanda, Gabi i Walerka. Dziewczynka często wychodzi na podwórko, aby pojeździć na wrotkach. Ma je już dość długo i potrafi bardzo dobrze na nich jeździć. Wczoraj mama Ewy i Waldka kupiła nową wagę. Waga najbardziej spodobała się Waldkowi.  Dzisiaj waży na niej winogrona i kiwi – swoje ulubione owoce. Chce jeszcze zważyć szklankę z wodą i lalki Ewy.

Porozmawiajcie z dziećmi na temat opowiadania:

• Kim są Ewa I Waldek?
  • Czym lubi bawić się Ewa?
  • Na czym lubi jeździć Ewa?
  • Co wczoraj kupiła mama Ewy i Waldka?
  • Komu najbardziej spodobała się waga?
  • Co Waldek waży na nowej wadze?
  • Jakie są ulubione owoce Waldka?
  1. Na ilustracji w książce dzieci wyszukują rzeczy na głoskę „W” (s. 38). Dzieci które nie mają książek mogą wykonać to zadanie na innym obrazku.
  2. W dowolnym tekście należy pokazać dziecku drukowaną literkę „W” małą i wielką
  3. Z wałeczka plasteliny dzieci na kartce układają „W” małe i Literki proszę przyozdobić kaszą, ryżem lub koralikami.