Propozycje zabaw dla Jagódek – 26.03.2020r

Propozycje zabaw dla Jagódek – 26.03.2020r

Drodzy rodzice bardzo ważne w rozwoju dziecka jest usprawnianie motoryki małej (czyli usprawnianie dłoni, palców i nadgarstka) oraz motoryki dużej (czyli usprawnianie ogólnej sprawności fizycznej). Codziennie będę przesyłała ćwiczenia, które należy wykonać z dziećmi w domu.

1. Ćwiczenia motoryki dużej
  • Wstawanie , siadanie, przykucanie
  • Podrzucanie i łapanie zabawki np. pluszak
  • Stanie na jednej nodze

Ćwiczenia dzieci mogą wykonać dwa razy dziennie

1. Ćwiczenia motoryki małej

Na stole rozsypujemy drobne elementy (groch, fasola, guziki) – dzieci zbierają je przy użyciu kciuka i palca wskazującego

1. Ćwiczenia oddechowe „Rozpędzamy deszczowe chmurki”

Dzieci leżą na plecach. Unoszą ręce do góry i kolistym ruchem „rozpędzają” chmurki. Następnie robią wdech nosem i wydech ustami.

1. Jak wyglądają chmurki” – oglądanie ilustracji

Dzieci wypowiadają się na temat wygląd chmur pierzastych, kłębiastych – porównywanie ich wyglądu. Proszę zwrócić uwagę, żeby dzieci wypowiadały się całym zdaniem.

1. Tęczowa chmurka” – praca plastyczna
  • Na niebieskich kartkach dzieci odrysowują z szablonu 2 chmurki i wycinają je
  • Z kolorowej bibuły wycinają paski o szerokości 2 cm
  • Wycięte paski przyklejamy w dolnej części chmurki