• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Propozycje zabaw dla Jeżynek – 23.03.2020r

  • -

Propozycje zabaw dla Jeżynek – 23.03.2020r

W tym tygodniu zachęcamy do podjęcia zadań związanych z ekologią.

Ochrony środowiska dziecko powinno się uczyć od najmłodszych lat. Po co? Chodzi nie tylko o to, aby nauczyło się odróżniać pojemniki na plastik od tych na papier. Przede wszystkim chodzi o to, aby wyrosło na wrażliwego, odpowiedzialnego człowieka.

Proponujemy obejrzenie bajki edukacyjnej-proekologicznej. Znajdziecie ją Państwo na poniższej stronie internetowej: https://www.youtube.com/watch?v=RV5IBJGAypY

Teoria to jednak nie wszystko, dlatego zachęcamy do działania praktycznego:

Segregujcie śmieci. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, obok kosza na śmieci postawcie wraz z dzieckiem pojemniki na produkty, które można poddać recyklingowi. Przeznaczcie oddzielne pojemniki na szkło, papier, plastik, puszki i resztki organiczne. Możecie przykleić odpowiednie napisy na pojemnikach albo umieścić rysunki butelki, pudełka, kartek papieru itp.

Zachęcamy do zabaw z wykorzystaniem korków od butelek. Przykłady zabaw, które mają na celu między innymi  rozwijanie motoryki małej, percepcji wzrokowej, utrwalanie nazw kolorów, znajdziecie Państwo pod poniższym adresem: https://www.youtube.com/watch?v=rX91C141q5g

Dla rozładowania napięcia i stresu zachęcamy do sięgnięcia po książkę stworzoną przez ojca i syna: „Kapitan Milczoch, Kot W Butach i Ser Adam. Bajki małe i większe” , autor: Jan Śnieg i Adam. Książka zawiera opowiadania bawiące nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Niech będzie ona inspiracją dla Państwa do tworzenia historii, bajek z własnymi  pociechami.