• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Propozycje zabaw dla Jeżynek – 27.03.2020r

  • -

Propozycje zabaw dla Jeżynek – 27.03.2020r

Dzisiaj…

Zabawcie się w ogrodników. Wystarczy mała doniczka, trochę ziemi i cebulka z której wyrośnie szczypior, aby poczuć pod palcami wiosnę. A może będzie to kwiat? Pozwól, by dziecko samo wykopało dołek w ziemi i samodzielnie włożyło do niego sadzonkę. Takie zajęcie uczy wrażliwości i pozwala na bliskie spotkania z naturą. Pomyślcie, gdzie moglibyście zasadzić prawdziwe drzewo.

Stwórzcie prace plastyczną z wykorzystaniem rolki od papieru toaletowego.

A teraz czas na działania matematyczne i porównywanie wielkości… prosimy poszukać wraz z dzieckiem w domowych zakątkach pudełek różnej wielkości. Zadaniem dziecka będzie wskazanie pudełka najmniejszego i największego. Przy większej ilości pudełek (wystarczą 3) niech spróbuje je uszeregować (od najmniejszego do największego i odwrotnie). Poćwiczcie umiejętność liczenia. Na koniec pozwólcie dziecku pobawić się pudełkami według jego własnego pomysłu.

Drodzy Rodzice, dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje ruchu. Wpływa on nie tylko na rozwój dużej i małej motoryki, ale jest niezbędny do rozwoju postrzegania i uczenia się. Ponieważ codzienne formy ruchu zostały ograniczone, przedstawiamy Państwu propozycję zastępczych aktywności fizycznych, które można podjąć w każdym domu.

Wyprawa na sawanne”- joga dla dzieci

https://www.youtube.com/watch?v=pQnRuc7DOHI

Jak ćwiczyć z dzieckiem w domu-ćwiczenia w parach

https://www.youtube.com/watch?v=FacAJxiIzh4

Zabawa muzyczno-ruchowa „Na Ziemi zostaję”

https://www.youtube.com/watch?v=S5TFdKc6TB4

Zabawy ruchowe z poduszkami

https://www.youtube.com/watch?v=j4EiXelSTkI