Propozycje zabaw dla Poziomek – 26.03.2020r

Masz zielone?

Mam!

To pokaż!

Kochane dzieci, dobrze wiecie, że kolor zielony to ulubiony kolor zieleni. Dzisiaj przez cały dzień szukamy tego koloru! Może jakieś zabawki? może nakrętki? może skarpetki? Jestem ciekawa czy dużo zielonych rzeczy znajdziecie… A teraz posłuchajcie bajeczki o zielonej kredce.

Bajka o zielonej kredce-Agnieszka Galica

Pewnego dnia, bardzo wcześnie rano, kiedy wszyscy jeszcze spali, w małym pudełku spały także kolorowe kredki.

Spała kredka niebieska, której śniło się niebo, spała kredka pomarańczowa i śniły jej się pomarańcze, żółtej kredce przyśniła się żółta cytryna, a zielonej kredce nic się nie śniło, bo właśnie się obudziła. Przeciągnęła się, ziewnęła i cichutko wyszła z pudełka. Rozejrzała się zielona kredka dookoła i zobaczyła, że wszyscy jeszcze śpią.
– Zrobię im niespodziankę i narysuję coś ślicznego – mruknęła i szur-szur-szur, narysowała wielkiego, puszystego, zielonego kota.
– Pobudka! – zawołała zielona kredka. – Pobudka, zobaczcie, co wam narysowałam!
Zaspane kredki wstawały powoli, ziewały, przecierały oczy ze zdumienia i… nagle wszystkie zaczęły się śmiać:
– Co to za kot, zielony kot, kto to widział zielonego kota!
Zielona kredka jeszcze bardziej pozieleniała ze złości:
– Co wam się nie podoba? Czy kot nie jest piękny? Ma sterczące uszy, długi ogonek i puszyste futerko. – Tak, ale kot nie może być zielony – powiedziały kredki.
Zielona kredka była bardzo zasmucona.
– Tak się starałam, a wam się nie podoba.
– Nie martw się, ty możesz narysować piękną, zieloną trawę i zielone listki, i zielony las, i zielony ogórek, i…
Ale zielona kredka już nie słuchała, zabrała się szybko do roboty i narysowała – wiesz co? – narysowała zieloną żabkę.

Zadanie: Narysujcie zieloną kredką to samo co w w bajeczce.

Praca plastyczna ,,Wesołe Rybki”

do pracy potrzebne będą:
klej biurowy
kolorowe papilotki na muffinki
kolorowe kartki z bloku rysunkowego
Słomka plastikowa
biała farba
kreatywne oczy

Papilotki dają nam możliwość tworzenia dowolnej pracy plastycznej poniżej przedstawiam państwu propozycje wykonania Kolorowych Rybek

Prace plastyczne to świetna zabawa dla dzieci w tym trudnym czasie, rozwijają ich zdolności manualne, a także percepcję wzrokową.

Miłej Pracy!