• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Propozycje zabaw dla Truskaweczek – 27.03.2020r

  • -

Propozycje zabaw dla Truskaweczek – 27.03.2020r

Ćwiczenia poranne.

Sięgając chmur- ćwiczenia dużych grup mięśniowych. Dziecko z siadu kucznego powoli podnosi się, wstaję, prostuje się do pozycji stojącej, wspina się na palce, wyciąga do góry ręce, tak jakby chciało sięgnąć nieba, chmur. Na klaśnięcie rodzica przysiada, powracając do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie można powtórzyć kilkakrotnie.

Słoneczko- ćwiczenie z elementem równowagi. Dziecko kładzie szarfę lub obręcz na podłodze i wchodzi do środka. Staje na jednej nodze. Druga unosi i wyciągniętymi do przodu palcami stopy rysuje promienie słońca od brzegu szarfy/obręczy na zewnątrz. Jeśli nie może utrzymać równowagi, może unieść ramiona i rozłożyć je na boki. W czasie „rysowania” obraca się delikatnie na nodze wewnątrz szarfy/obręczy. Po zatoczeniu koła zmienia nogę.

Ścieżka z kałużami- ćwiczenie z podskoku mi. Rodzic wyznacza ścieżkę z „kałużami”. Na odcinku kilku metrów rozkłada szarfy (lub to co mamy w domu i by mogło zastąpić szarfy), które będą kałużami. Zadaniem dziecka jest przedostanie się ścieżką do wyznaczonego miejsca, ale w taki sposób, by ominąć, przeskoczyć „kałuże” i nie „zamoczyć” nóg. Przemieszcza się wykonując podskoki na obu nogach.

Przypomnienie piosenki „Morze Bałtyckie” (dzieci mogą nauczyć rodziców lub rodzeństwo).

Drodzy Rodzice,
W przedszkolu podczas udziału w akcji CPCD (Cała Polska czyta dzieciom) spotykaliśmy się z Państwem raz w miesiącu. Z uwagi na zaistniałą sytuacje, proszę aby Państwo czytali dzieciom raz w tygodniu jedna wybraną bajkę – a dzieci zrobią do niej ilustracje. Na początek przesyłam link z bajką do posłuchania oraz instrukcją zabawy z rodzicami po jej zakończeniu https://www.youtube.com/watch?v=es8Lb8bZ6rw
Na foto-relacje czekam na Grupie:)
Bardzo proszę z przyczyn czysto technicznych o niewysyłanie fotografii na maila  – wszystko pobieram z profilu grupowego:)
Życzę udanej zabawy oraz spokojnego weekendu.
Pozdrawiam,
                     M. Sz