• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
 • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Propozycje zabaw dla Borówek – 02.04.2020r

 • -

Propozycje zabaw dla Borówek – 02.04.2020r

Temat: Wiosna w świecie zwierząt

Zabawa ruchowa z piłką

Ćwiczenie to wzmacnia mięśnie i pomaga kształtować prawidłową postawę. Kładziemy się na piłce klatką piersiową i brzuchem i wykonujemy turlanie w przód i w tył. Następne ćwiczenie z piłką to układanie się na piłce plecami; nogi dziecka oparte na piłce, tułów podparty rękami i turlamy piłkę na boki.

Zadanie Schodowa arytmetyka (rachowanie)

Proponuję zadanie matematyczne, gdy dzieci będą wybierać się na spacer. Klatka schodowa to wielozadaniowe miejsce. Podam jeden przykład, inne możecie wymyślić sami. Mama jest na trzecim schodku , Zuzia na dziesiątym . O ile schodków niżej stoi mama od Zuzi? Żeby odpowiedzieć, dziecko schodzi do mamy i liczy schody. Potem podaje wynik odejmowania. Podobnie możecie liczyć oczywiście na dodawanie . Na przykład: Zuzia stoi na piątym schodku, a mama na dwunastym . Ile schodków Zuzia musi jeszcze pokonać , aby dotrzeć do mamy.

Zadanie Bocian

Proszę porozmawiać z dzieckiem na poniższe tematy i zwrócić uwagę na poprawne budowanie zdań. Wiosna kojarzy mi się…. Dlaczego ptaki budują gniazda? Zachęcam również do oglądania książeczek i czasopism dziecięcych w celu dostarczenia wiedzy na temat zachowań zwierząt wiosną. Proponują obejrzeć film pt: „Skąd ptaki wiedzą, dokąd mają lecieć”?

https://www.youtube.com/watch?v=dLgZrIJQwc4

 Propozycje zadań popołudniowych: Wiosna w świecie zwierząt 

 Zabawy – pląsy dla całej rodziny

 “Głowa ramiona”

 1.  Głowa, ramiona -pokazujemy
 2. Głowa, ramiona -pokazujemy
 3. 1,2,3- klaszczemy, lub pstrykamy  mówiąc 1,2,3
 4. Głowa ramiona -pokazujemy
 5. głowa ramiona -pokazujemy
 6. 1,2,3- klaszczemy, lub pstrykamy  mówiąc 1,2,3
 7. Kolana pięty, kolana pięty -pokazujemy
 8. oczy  , uszy, usta, nos – pokazujemy i wykonujemy obrót  i zaczynamy od początku coraz szybciej.

“Prawa noga lewa noga” Zabawę wykonujemy na stojąco

 1.  Prawa noga, prawa, lewa, lewa – x2 prawa do przodu, następnie x2 lewa noga do przodu
 2. Prawa noga prawa, lewa,lewa- x2 prawa, x2 lewa
 3. prawa noga, lewa noga – 1x prawa , 1x lewa
 4. raz dwa trzy! lalalalalala – na raz dwa trzy wykonujemy trzy obroty i zaczynamy od początku coraz szybciej

Pszczółki – zabawa relaksacyjna

 Rodzic cichym i spokojnym głosem czyta tekst:

Pszczółki są zmęczone pracą , więc postanowiły odpocząć. Leżą wygodnie na wybranym przez siebie kwiatku. Jest piękny upalny dzień. Pszczółki wygrzewają się na słońcu, słuchają śpiewu ptaków. Każda pszczółka , leżąc, myśli: moja lewa noga jest coraz cięższa, nie mogę jej podnieść, moja prawa noga też chce odpocząć , moja lewa ręka też bardzo się zmęczyła,  niosąc ciężki koszyk, a i prawa jest równie zmęczona przecież też nosiła koszyk pełen nektaru. Ułożę je  sobie wygodnie, aby odpoczęły. Moja głowa też chce odpocząć. Słońce ogrzewa moją głowę, szyję moje nogi, ręce i skrzydła. Jest mi coraz cieplej, przyjemniej. Słyszę piękną muzykę. Jestem spokojna, bezpieczna, zasypiam.