• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Propozycje zabaw dla Gruszeczek – 09.04.2020

  • -

Propozycje zabaw dla Gruszeczek – 09.04.2020

Jajko – ozdobna girlanda.

Cele:

– dziecko wykonuje ozdobę̨ świąteczną̨ – przestrzenne jajko

– prawidłowe posługiwanie się nożyczkami

1. Przygotowanie przestrzennych jajek rożnej wielkości.

Dziecko wycina z papieru po 5 takich samych jajek, ale mogą̨ być́ w rożnych kolorach. Z pomocą̨ rodzica dzieci zszywają̨ pięć wyciętych jajek tego samego kształtu. Możemy zszyć jajka na środku zszywaczem, nitką lub po prostu skleić. Rozkładamy wszystkie boki jajeczek.

Przygotowujemy tak jajeczka w różnych wielkościach. Następnie wszystkie łączymy za pomocą nitki lub tasiemki. Wykonujemy tak kilka tasiemek tworząc śliczną girlandę.

Załącznik nr 1. Załącznik nr 1.

Gimnastyka buzi i języka z zajączkiem

Cel zadania: Usprawnianie motoryki narządów artykulacyjnych

Materiał do pobrania zawiera 4 arkusze z 24 kartami, na których przedstawiono różne ćwiczenie buzi i języka. Rodzic wydrukowane karty wycina i rozkłada na stole, dywanie. Dziecko losuje jedną kartę i próbuje wykonać ćwiczenie. Rodzic sprawdza czy dziecko wykonuje poprawnie, jeśli dziecko wykona źle pokazuje jak wykonać ćwiczenie. Karty może raz losować dziecko raz rodzic i wykonywać ćwiczenia z dzieckiem. Załącznik gimnastyka buzi i jęyka z zajączkiem

Życzymy dobrej zabawy 🙂