• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Propozycje zabaw dla Gruszeczek – 10.04.2020r

  • -

Propozycje zabaw dla Gruszeczek – 10.04.2020r

Liczymy i układamy rytmy – Wielkanoc

Cel zadania: Rozwijanie układania rytmów i przeliczania w zakresie 10.

Do wykonania zadania będą nam potrzebne małe styropianowe jajeczka i kurczaczki.

Ćwiczenia w układaniu rytmów pomaga dziecku zauważać powtarzalność różnych wzorców. Pamiętajmy, że układając rytm, każde ogniwo należy powtórzyć przynajmniej trzykrotnie. Jeżeli dziecko załapie prawidłowość, pozwólmy mu samemu je układać. Drugą częścią zadania jest policzenie elementów: wszystkich razem, samych kurczaczków, samych jajeczek.

Do pobrania również karta pracy z liczeniem elementów karta pracy

Powodzenia!