Propozycje zabaw dla Jabłuszek – 10.04.2020r

Propozycje zabaw dla Jabłuszek – 10.04.2020r

1.,,Wielkanocny stół”- tworzymy listę zakupów. Ustal z domownikami jakie przysmaki pojawią się na stole w czasie świąt. Wspólnie z Rodzicami stwórz listę potrzebnych produktów.
2.,,Wielkanocny stół”- poznaj zwyczaje nakrywania do stołu. Jakie znasz sztućce? Gdzie położysz łyżkę, nóż, widelec? (obok talerzyka), a gdzie łyżeczkę? (na górze). Pod nadzorem rodziców użyj sztućców do ciekawych ćwiczeń. Ułóż sztućce wg podanego wzoru (załączniki)

3.Wielkanocny stół-tworzymy dekoracje, podkładki pod pisanki”- Wykonaj pracę z pomocą rodzica

Życzymy dobrej zabawy!! Czekamy na Wasze fotorelacje🙂
Dziękujemy za współpracę.💕

Podstawa programowa:
I.Fizyczny obszar rozwoju dziecka
7) wykonuje czynności, takie jak: sprzątanie, pakowanie, trzymanie przedmiotów jedną ręką i oburącz, małych przedmiotów z wykorzystaniem odpowiednio ukształtowanych chwytów dłoni, używa chwytu pisarskiego podczas rysowania, kreślenia, malowania
III. Społeczny obszar rozwoju dziecka
8) obdarza uwagą inne dzieci i osoby dorosłe;
IV. Poznawczy obszar rozwoju dziecka
12) układa przedmioty w grupy, szeregi, rytmy, odtwarza układy przedmiotów
14) ustala położenie przedmiotów w stosunku do własnej osoby, a także w stosunku do innych przedmiotów