• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Propozycje zabaw dla Jeżynek – 03.04.2020

  • -

Propozycje zabaw dla Jeżynek – 03.04.2020

Dzisiaj czas na wiosenne porządki…

Na początek proponujemy zabawę, która rozwija sprawność narządów artykulacyjnych. Rodzicu, przeczytaj dziecku bajkę podczas której będziecie wykonywać ćwiczenia buzi i języka. Wskazówki do ćwiczeń zawarte są w tekście.

„Krasnoludek w buzi”

Pewnego dnia Krasnoludek, który mieszka u każdego w buzi robił wielkie porządki. Najpierw umył dokładnie ściany (przesuwanie języka w stronę policzków i dokładne ich „umycie”), potem umył sufit (przesuwanie języka od zębów górnych do podniebienia); ponieważ i podłoga była brudna umył ją dokładnie (opuszczamy jak najniżej język, myjemy dolne dziąsła); Umył także okna, najpierw ich stronę zewnętrzną, a potem od środka (przesuwanie języka po zewnętrznej stronie zębów, a potem po wewnętrznej); potem umył schody (wysuwanie języka na brodę); następnie umył komin ( dotykanie językiem do nosa); Kiedy Krasnoludek spojrzał przez okno spostrzegł przechodzącą sąsiadkę i pomachał do niej (przesuwanie języka z jednego kącika ust do drugiego, usta przy tym ćwiczeniu powinny być szeroko otwarte); W ten sposób dom został wysprzątany.

Czas na porządki w skarpetkach… Dziecko ma za zadanie sparować ze sobą dwie takie same skarpetki i spróbować je złożyć (zrolować i zawinąć). Zadanie to ma na celu utrwalenie pojęcia „para”, rozwijanie motoryki małej, rozwijanie umiejętności liczenia w zakresie 2 oraz rozwijanie percepcji wzrokowej.

Czy do pokoju dziecka nie zakradł się Pan Bałaganik?…

Rodzicu, wyznacz dziecku zadanie do wykonania dotyczące porządków w pokoju. Może należy poukładać książki? A może czas najwyższy posegregować zabawki i pozbyć się tych zniszczonych, bądź tych z których już wyrośliśmy. Wdrażajmy najmłodszych do samodzielności.

Dla tych, którym udało się dotrzeć do książki stworzonej przez ojca i syna, o której wcześniej wspominałyśmy i mają ochotę na więcej. Oraz dla tych, którzy nie dotarli, a chcieliby spędzić czas z magią i śmiechem, zachęcamy do pochylenia się nad drugą częścią książki:

Jan Śnieg i Adam „Kapitan Milczoch, Kot w Butach i Ser Adam. Opowieści Ser Adama”