• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Propozycje zabaw dla Jeżynek – 06.04.2020r

  • -

Propozycje zabaw dla Jeżynek – 06.04.2020r

Witamy po weekendzie!!

Naszą dzisiejszą zabawę rozpoczniemy od nauki piosenki „Przegoń wirusa”:

https://www.youtube.com/watch?v=QT-2bnINDx4

Rodzicu przy tej okazji przypomnij dziecku o konieczności i prawidłowym myciu rąk. Ta czynność samoobsługowa powinna być utrwalana. Piosenkę śpiewajcie przy różnych czynnościach dnia codziennego ćwicząc pamięć i rozwijając umiejętności wokalne.

Teraz sprawdźmy co kryje się w magicznym worku…

Zabawa ma na celu rozwijanie wrażliwości sensorycznej; rozpoznawanie niepodłączonych w danej chwili urządzeń za pomocą dotyku (telefon, myszka do komputera, budzik elektryczny, zegarek elektryczny, szczoteczka elektryczna, waga elektryczna, latarka). Zadaniem dziecka będzie włożenie do worka (plecaka, torby) rąk i rozpoznanie tylko za pomocą dotyku urządzeń elektrycznych. Rodzicu, spróbuj ustalić wraz z dzieckiem sposób zasilania tych przedmiotów: prąd płynący przez kabel lub/i baterie.

Do następnej zabawy będziemy potrzebować dużej kartki papieru (rozłożony karton). Zadaniem dziecka będzie narysowanie płynącego prądu (tzw bazgroły). Dziecko będzie tu ćwiczyć płynność ruchu oraz będzie rozwijać obręcz barkową. Zadanie to można wykonać przy muzyce.

A na koniec zabawa rozwijająca sprawność fizyczną.

Rodzicu stwórz wraz z dzieckiem tunel z krzeseł. Zadaniem dziecka będzie przedostanie się przez niego: czołgając się jak żołnierz. Zamiast krzeseł tunel mogą stworzyć rodzice i rodzeństwo.