• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Propozycje zabaw dla Jeżynek – 07.04.2020r

  • -

Propozycje zabaw dla Jeżynek – 07.04.2020r

W domu znajduje się wiele urządzeń elektrycznych. Ważne jest by dziecko wiedziało jak bezpiecznie się z nimi obchodzić. Porozmawiajcie  o zasadach bezpieczeństwa przy korzystaniu z tych urządzeń. W rozmowie może pomóc film edukacyjny: Planeta Energii- Jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych.

https://www.youtube.com/watch?v=xqVym7AjIFY

Rodzicu, przeczytaj dziecku wiersz „Król i jego elektryczni słudzy” Danuty Graj.

W dzisiejszym świecie
jak król żyć mogę –
odkurzacz czyści
moją podłogę,
zmywarka myje
za mnie talerze,
pralka mi brudne
ubrania pierze,
toster mi grzanki
przypieka smacznie,
a na mój rozkaz
radio grać zacznie.
Lecz, gdy brak prądu
– przyznaję z bólem –
zaraz przestaję
być wielkim królem.

Sprawdźmy czy dziecko zapamiętało urządzenia elektryczne występujące w wierszu…

 A teraz wybierzcie się na wycieczkę po domu. Zadaniem dziecka będzie znaleźć i wskazać te urządzenia, które nie będą działać kiedy zabraknie prądu. Utrwalcie przy tej okazji zasady bezpieczeństwa przy korzystaniu z tych urządzeń.

Na koniec zachęcamy do zabawy plastycznej. Z dostępnych w domu materiałów wykonajcie pralkę. Praca może być płaska, bądź przestrzenna… A może macie ochotę na wykonanie innego urządzenia elektrycznego…

Obraz poglądowy:

Dzisiejsze zabawy miały na celu uświadamianie zagrożeń związanych z prądem elektrycznym, zapoznawanie z zasadami bezpiecznego przebywania w pobliżu urządzeń elektrycznych, wdrażanie do uważnego słuchania tekstu literackiego oraz rozwijanie motoryki małej