• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Propozycje zabaw dla Jeżynek – 08.04.2020r

  • -

Propozycje zabaw dla Jeżynek – 08.04.2020r

Dzisiejsze zabawy rozpoczniemy od wysłuchania bajki „Lisek Niedbaluszek”… Nadstawcie swoje uszy… 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Tyi1iP_r388

 

Czy Wy również chcecie być Niedbaluszkami?… Oczywiście, że nie… Uruchamiamy więc ręce i nogi i rozpoczynamy przedświąteczne porządki…

 

„Mama i tata, to nie są roboty. Zawijaj rękawy, bierz się do roboty”…

Rodzicu, wyznacz dziecku zadania do wykonania w ramach dbania o porządek. Może być to wycieranie kurzu, odkurzanie odkurzaczem, sprzątanie zabawek i inne… Dziecku przy tych pracach niech towarzyszy „Piosenka o sprzątaniu domu”:

https://www.youtube.com/watch?v=imoS6Wkr04w

Kolejna zabawa będzie miała na celu wzbogacenie słownictwa czynnego dziecka. Wykorzystując urządzenia elektryczne w domu, bądź obrazki urządzeń wycięte z gazet, wskaż przedmiot i zapytaj „Co robię?”. Można również naśladować daną czynność.

Przykład: żelazko-prasuję, pralka-piorę, odkurzacz-odkurzam, czajnik-podgrzewam wodę itp.

Zachęcamy byście poświęcili dziś trochę czasu na  oglądanie czasopism i książek kucharskich przedstawiających wielkanocne potrawy.  Zwróćcie dzieciom uwagę na charakterystyczne wypieki: babka, mazurek. Zadanie to ma na celu  rozbudzenie zainteresowania zwyczajami i tradycjami związanymi ze Świętami Wielkanocnymi.