• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Propozycje zabaw dla Jeżynek – 09.04.2020

  • -

Propozycje zabaw dla Jeżynek – 09.04.2020

Jajko w roli głównej

W dniu dzisiejszym zapraszamy do eksperymentów z wykorzystaniem jajek. Odbędą się wyścigi jaj, poznacie sekrety jak oddzielić żółtko od jajka przy pomocy butelki. Więcej nie zdradzimy, obejrzyjcie film instruktażowy i zobaczcie sami…

https://www.youtube.com/watch?v=dtsnC2am0_w

A teraz zabawa z elementami toczenia. Rodzicu za pomocą szalików (możemy użyć papieru toaletowego) wyznacz na podłodze drogę. Zadaniem dziecka będzie turlać po niej sztuczną pisankę, bądź ugotowane jajko. Ćwiczenie to ma na celu rozwijać sprawność fizyczną i ćwiczyć koordynację oko-ręka.

„Plastelinowa pisanka”- rozpoznawanie i nazywanie kolorów, doskonalenie sprawności manualnej oraz rozwijanie kreatywności

Rodzicu, przygotuj dziecku szablon jajka. Najlepiej z bloku technicznego, bądź kartonu. Zadaniem dziecka będzie wyklejenie go różnokolorowymi paskami plasteliny, a następnie ozdobienie. Do ozdobienia wykorzystajcie pędzelek do farb odwrócony do góry nogami bądź ołówek.

Obraz poglądowy:

Prosimy by podczas wyklejania dziecko nazywało kolory plasteliny której używa, oraz by rodzic wytłumaczył znaczenie pojęcia „pisanka”