• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Propozycje zabaw dla Jeżynek – 10.04.2020r

  • -

Propozycje zabaw dla Jeżynek – 10.04.2020r

Szanowni Rodzice, w dniu dzisiejszym i w kolejne około świąteczne dni zachęcamy Państwa byście włączali swoje dzieci w prace i przygotowania do Świąt. Rodzicu:

Tesco inspiruje- pomysły na pisanki: https://www.youtube.com/watch?v=ZJ_tAEtzIyw

  • Mimo, że wielu z nas nie wybierze się w tym roku z koszyczkiem do kościołów, stwórzcie wraz z dzieckiem tradycyjny koszyczek wielkanocny, oraz omówcie znaczenie pokarmów do niego wkładanych: chleb- ma przynieść pomyślność i dobrobyt, jajko- symbol życia, wędlina- zdrowie, pieprz i sól-życie i prawda.

  • Włącz dziecko w pieczenie ciast, gotowanie. Niech będzie to okazja do ćwiczenia umiejętności liczenia (przykład: wsyp dwie łyżeczki, dodaj dwie szklanki)

  • Zaangażuj dziecko w przygotowanie stołu wielkanocnego

  • Wybierz wraz z dzieckiem ubranie na okazję Świąt, wytłumacz dlaczego ma być ono odświętne

Wszystkie te zadania mają na celu pobudzić zainteresowanie zwyczajami i tradycjami związanymi ze Świętami Wielkanocnymi, zachęcdzieci do kultywowania polskich tradycji i obrzędów świątecznych, rozwijać mowę (bogacenie słownictwa czynnego związanego ze Świętami Wielkanocnymi). Ale przede wszystkim mają na celu wzmocnić poczucie wartości, sprawstwa i przynależności do grupy jaką jest Rodzina.

załącznik ZADANIA-WIELKANOCNE-1