Propozycje zabaw dla Truskaweczek – 09.04.2020r

Propozycje zabaw dla Truskaweczek – 09.04.2020r

Wierszyk z pokazywaniem „Trzy baziowe koty”

Na wiosennej wierzbie (ręce wyprostowane ku górze jak gałęzie drzewa)
tuż nad rzeczką małą, (prawa ręka pokazuje wijącą się rzeczkę)
trzy baziowe kotki (dzieci miauczą i „liżą” futerko jak kotki)
lekko się huśtają. (ponownie gest „wierzby”, ale tym razem ręce machają w powietrzu)

Deszcz drobny popadał, (ręce uniesione w górze opadają, dziecko macha przy tym palcami imitując padający deszcz),
futerka im zmoczył, (dziecko po wypowiedzeniu wersu mówi cicho: brrrrr i otrzepuje „zmoczone” futerko)
miauczą wniebogłosy, (po wypowiedzeniu wersu dziecko miauczy z głową podniesioną do góry)
trzy baziowe koty! (dziecko pokazuje – wciąż miaucząc – trzy palce u dłoni)

Jajko z niespodzianką

Do wykonania zadania będą potrzebne następujące materiały: klamerka, klej, kolorowy papier, mazaki.

Z papieru wycinamy jajko i przecinamy je mniej więcej w połowie (na kształt pęknięcia). Jajko tak przyklejamy do klamerki, aby po jej naciśnięciu części się rozeszły. Z tyłu dolnej części jajka umieszczamy niespodziankę wymyśloną przez dziecko (jak na rysunku).

Życzę miłej zabawy.