• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Światowy Dzień Mycia Rąk w Malinkach

  • -

Światowy Dzień Mycia Rąk w Malinkach

Światowy Dzień Mycia Rąk w grupie Malinki

W dniu 15 października 2020 r. grupa Malinki obchodziła w swojej sali Światowy Dzień Mycia Rąk. Na początku Pani opowiedziała dzieciom, jak powstał ten dzień i co jest jego celem. Dzieci z uwagą słuchały historii. Następnie przedszkolaki rozmawiały z nauczycielem na temat zarazków i bakterii. Dowiedzieli się również jakie znaczenie dla zdrowia mają czyste ręce. Po zajęciach teoretycznych, zrobiliśmy sobie doświadczenie, jak mydło wpływa na brud. Omówiliśmy również schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Na koniec wykonaliśmy wspólny plakat. Był to dla dzieci bardzo miły i pełen wrażeń dzień.

M. Stodziesz