• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Nasze podróże – te małe i te duże…

  • -

Nasze podróże – te małe i te duże…

Przez cały tydzień rozmawialiśmy o otwartości na podróże i odkrywaniu nowych krain. Dzieci dowiedziały się, że można podróżować w różne regiony świata. Poznały globus – dowiedziały się, że przedstawia on kulę ziemską.
Nauczyliśmy się „Piosenki o podróżach”. Rozmawialiśmy na temat mieszkańców ciepłych krajów i Dalekiej Północy – ich zwyczajach, zwierzętach zamieszkujących te regiony oraz ciekawej roślinności – występującej przede wszystkim w ciepłych krajach. Dużo emocji wzbudziły prezentacje o roślinach owadożernych – poznaliśmy m.in. Rosiczkę, Muchołówkę, Dzbanecznik, Tłustosza wielkokwiatowego. Wspólnie założyliśmy też hodowlę storczyka.

Będziemy się nim opiekować, obserwować i liczymy na to, że nam pięknie zakwitnie.