• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Sadzenie kwiatków w Malinkach

  • -

Sadzenie kwiatków w Malinkach

W dniu 11 marca 2021 r. w grupie Malinki odbyły się zajęcia przyrodnicze „Sadzenie kwiatków wiosennych”. Przedszkolaki w tym dniu poszerzyły wiedzę na temat wiosennych kwiatków i warunków niezbędnych do ich rozwoju. Podczas zajęć na dywanie, zastanawialiśmy się co potrzebujemy do sadzenia kwiatków. Dzieci zgodnie odpowiadały, co jest potrzebne do zasadzenia kwiatków, m. in. doniczka, ziemia, łopatka, sadzonki, rękawiczki, cebulki, konewka. Następnie przeszliśmy do działania i rozpoczęliśmy sadzenie kwiatków. Na początku dzieci wsypały do doniczek ziemię, potem wsadziły sadzonki, a na końcu podlaliśmy nasze doniczki. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia, a teraz z niecierpliwością czekamy co nam wyrośnie.

Marta Stodziesz