• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Zadanie 02.04.2021 – Jabłuszka

  • -

Zadanie 02.04.2021 – Jabłuszka

Witajcie!

2 kwietnia, to dzień w którym obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym dniu przyświeca nam hasło „Zapal się na niebiesko dla autyzmu”

Dlaczego kolor niebieski? Niebieski jest uznawany za najgłębszy z kolorów, rozpływający się w nieskończoności horyzontu. Jako barwa najczystsza i najzimniejsza zarazem, staje się najbardziej odrealnioną ze wszystkich barw.

Jeśli macie w swojej garderobie coś niebieskiego, to załóżcie to dzisiaj na siebie 😉 Dodatkowo w geście solidarności możecie powiesić na Waszych balkonach, tarasach, płotach niebieski balonik☺️

A cóż przygotowałam dla Was na dzisiaj?

1.Zapraszam Was do obejrzenia filmiku pt. „Maria i ja”. film „Maria i ja”, który przedstawia codzienność Marii, dziewczynki dotkniętej autyzmem. Porozmawiajcie o trudnościach bohaterki oraz jej umiejętnościach i sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Ten film pomoże Wam zrozumieć, że dla osób z autyzmem ważna jest m.in. przewidywalność i powtarzalność sytuacji. https://youtu.be/pRRIQYxLXAY

2.Kolejnym symbolem Autyzmu są puzzle. Puzzle to fragmenty obrazków, które niekiedy przeliczane w setkach, tysiącach precyzyjnie ułożone w końcowym efekcie układają się w przepiękne widoki.Dużo, bardzo dużo pracy pochłania złożenie tych małych, tekturowych fragmentów w jedną całość.Mózg osób dotkniętych autyzmem nie ułoży się w jedną całość….i to charakterystyka tego zaburzenia – brakujące fragmenty komórek mózgowych odpowiadających za stan zdrowia każdego człowieka.

Zachęcam Was do zaprojektowania swoich puzzli. Potrzebne Wam będą:

-kartka (możecie wykorzystać udostępniony przeze mnie szablon),

-kolorowe kredki

-nożyczki.

Narysujcie dowolny rysunek, następnie samodzielnie lub za pomocą rodziców potnijcie na drobniejsze elementy, które później możecie ułożyć jak puzzle?.

3.Przygotowałam dla Was również kolorowankę.

Szanowni Państwo, dziś tak króciutko.

Poświęćcie czas swoim dzieciom teraz w tym że okresie kiedy jesteście że sobą tak długo. Przygotowania do Świat mogą Was zbliżyć. Wspólne gotowanie, pieczenie czy nawet sprzątanie może sprawić radości nie tylko dzieciom ale również Wam🙂

Załączniki do skorzystania w zadaniu:

Kolorowanka

Moje Puzzle