• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Dzień Poczty Polskiej w Gruszeczkach

  • -

Dzień Poczty Polskiej w Gruszeczkach

18 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Poczty Polskiej. Poznaliśmy zawód listonosza i jego obowiązki. Teraz już wiemy, że to on dostarcza do domów wszystkie listy i paczki.

Dzieci, dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by w końcu trafić do naszej skrzynki pocztowej, a także nauczyły się w odpowiednim miejscu nakleić znaczek pocztowy. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Dzieci podchodziły do wcześniej przygotowanej przez Panią skrzynki na listy i po kolei wrzucali swoje własnoręcznie zrobione listy. Wspólnymi siłami napisaliśmy również kartkę do Pani Dyrektor.

Dzieci z ogromną radością przykleiły znaczek na wcześniej przygotowany przez nas list zaadresowany do Naszego Przedszkola, który następnie Pani sama wrzuciła do prawdziwej skrzynki pocztowej, gdyż pogoda nie pozwoliła nam na wspólny spacer do Urzędu Pocztowego w Przecławiu. Teraz z niecierpliwością czekamy, aż listonosz doręczy kartkę pocztową do naszego Przedszkola.

M. Stodziesz