• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 915065800 Przedszkole

Z okazji DNIA DRZEWA sadzimy drzewa – Jagódki

  • -

Z okazji DNIA DRZEWA sadzimy drzewa – Jagódki

11 października w naszej grupie obchodziliśmy Święto Drzewa.
Z tej okazji w przedszkolnym ogrodzie Jagódki we współpracy i podziale zadań, posadziły dwa drzewa – jedno iglaste, drugie liściaste. Dzięki zaangażowaniu dzieci oraz nieocenionej pomocy pana Olka w ogrodzie przedszkolnym pojawiły się więc sosna czarna i brzoza.

Wspólne sadzenie drzewek miało na celu kształtowanie świadomości proekologicznych naszych przedszkolaków. Przez to dzieci zrozumiały, że aby być twórczym, kreatywnym i otwartym należy dbać, szanować i dostrzegać piękno przyrody.

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2002 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew, co roku w październiku. Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi. Wspólne sadzenie drzew w ramach programu, przyczynia się do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia.

Ochrona i sadzenie drzew jest uniwersalnym przesłaniem obchodów Dnia Drzewa.