• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Dzień Postaci z Bajek – Jagody

  • -

Dzień Postaci z Bajek – Jagody

Dziś z mej księgi czarodziejskiej

Bajki wyskoczyły

I w postaci najróżniejsze

Dzieci zamieniły!

Z najpiękniejszych opowieści

Baśni i bajeczek

Kto postacią, jaką stał się

Zaraz mi powiecie…

Wszyscy zatańczymy

Razem zaśpiewamy

Bo Postaci z Bajek

Dzień wesoły mamy!

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada i to właśnie tego dnia w naszej grupie dzieci zamieniły się w bajkowe postaci i wszystko w tym dniu było bajkowe…
Podczas zabaw dydaktycznych królowały BAJKI.

Po prezentacji dziecięcych, bajkowych przebrań przedszkolaki wykazały się wspaniałą znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały postać z bajki po cieniu oraz zrobiły porządek w „Bajkowym bałaganie”. Odbył się również BAJKOWY BAL, na którym hitem była nasza ulubiona tańcobajka:

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo.