• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Spotkanie z Alpaką w Brzoskwinkach

  • -

Spotkanie z Alpaką w Brzoskwinkach

W dniu 14.03 zostały zorganizowane Warsztaty z firmą PlayZoo. Odwiedziła naszą grupę Alpaka o imieniu Maksiu. Dzieci były zachwycone zwierzątkiem, poznały pochodzenie i kuzynów Maksia, dowiedziały się np. Że zęby alpakom rosną przez całe życie i trzeba je obcinać 😉 Pani opowiedziała dzieciom również o wełnie, którą można wykorzystywać np. do robienia ciepłego sweterka czy skarpetek. Później Brzoskwinki miały możliwość nakarmić Maksa marchewką, pogłaskać go, a nawet przytulić. A na koniec każdy z nich robił kuleczkę z wełny alpaki, którą mógł zabrać ze sobą do domu. Dzieci były zachwycone, teraz czekamy na odwiedziny innego zwierzątka!