• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Wizyta Alpaki w grupie Gruszeczki

  • -

Wizyta Alpaki w grupie Gruszeczki

W dniu 11.03.2022 r. do naszego Przedszkola na warsztaty przybyła przemiła Pani z niezwykłym gościem. Dzieci z grupy Gruszeczek nie mogły doczekać się, kto do nich przyjdzie. Gdy w drzwiach zobaczyły białego puchowego zwierzaczka były zachwycone odwiedzinami Alpaka Maksia. Alpaki, to zwierzęta o bardzo łagodnym usposobieniu. Są płochliwe i delikatne, zupełnie pozbawione agresji. Szczególnie pozytywnie nastawione są do dzieci. Wszystkie przedszkolaki były zadowolone ich wizytą. Spotkanie z alpakami było bardzo ciekawą lekcją edukacyjną, podczas której przedszkolaki poznały życie i zwyczaje tych przemiłych zwierząt.  Dzieci wysłuchały  wielu ciekawostek o alpakach m.in. że Alpaki goli się raz w roku, a ich zęby, które są tylko na dolnej szczęce rosną przez całe ich życie i muszą być obcinane.  Każdy miał możliwość nakarmienia zwierzątka jego ulubionym przysmakiem – marchewką. Dziękujemy bardzo firmie PlayZoo za przybycie i rodzicom za sfinansowanie warsztatów z Maksiem.