• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Dzień Marchewki grupa Brzoskwinki

  • -

Dzień Marchewki grupa Brzoskwinki

Dzień Marchewki – 04.04.2022

 W poniedziałek w naszej grupie świętowaliśmy Dzień Marchewki. Dzięki zaangażowaniu rodziców dzieci w tym dniu też “świeciły” się na pomarańczowo! Na początku poznaliśmy historie skąd pochodzi marchewka, bawiliśmy się matematycznie z marchewkami – przeliczaliśmy, dopasowywaliśmy kształty. Następnie pobawiliśmy się rytmami marchewkowymi- dzieci miały za zadanie pokolorować odpowiednimi kolorami marchewki, tak żeby całość tworzyła rytm. Na końcu wspólnie zrobiliśmy pyszny sok z marchewki, każdy uczestniczył w tym wydarzeniu! Dzieci były zachwycone i wiedzą, że dzięki marchewce mamy zdrowe zęby i daje nam ona dużo witamin!