• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Sałatka wiosenna w Gruszeczkach

  • -

Sałatka wiosenna w Gruszeczkach

Warsztaty kulinarne w Gruszeczkach

W dniu 31 marca 2022 r., Nasze Przedszkolaki, w ramach warsztatów kulinarnych przygotowały przepyszną sałatkę wiosenną. Dzięki kochanym rodzicom, którzy przynieśli nam mnóstwo owoców i warzyw, mogliśmy przygotować sałatkę owocową oraz sałatkę warzywną.  Na początku zapoznaliśmy się z owocami i warzywami, których użyliśmy do zrobienia sałatki- winogron, jabłka, gruszki, truskawki, mango, arbuz, banany, szczypiorek, papryka, pomidorki cherry, pomidory, ogórek. Następnie wszystko zostało pięknie pokrojone, wpierw została zrobiona przez dzieci sałatka owocowa, a następnie warzywna i wszystko zostało wrzucone oczywiście oddzielnie do wielkich misek. Dzieci były bardzo szczęśliwe, że mogły same kroić przyniesione przez siebie owoce i warzywa. Po przygotowaniu sałatek przyszedł czas na degustację. Dzieciom bardziej przypadła do gustu sałatka owocowa. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim rodzicom za przyniesienie produktów i oczywiście będziemy chcieli powtarzać takie warsztaty kulinarne częściej. Dzieci od razu pytały się kiedy robimy następna przepyszna sałatkę.  Smacznego;-)