Jagody poznają zawód piekarza

Jagody poznają zawód piekarza

22 czerwca Jagody wybrały się z wizytą do CH Auchan, a dokładnie do piekarni mieszczącej się w tym markecie.

Dzieci miały możliwość zobaczenia jak wygląda piekarnia, przyjrzenia się pracy piekarza, poznania etapów powstawania pieczywa oraz produktów potrzebnych do jego wypieku. Zobaczyły również maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi: ogromne misy na ciasto, wózki do transportu chleba, bułek i innych wypieków oraz piece. Świetną niespodzianką była możliwość samodzielnego zaplatania chałki, wykonania tarty i babeczki z bitą śmietaną.
Do przedszkola wróciliśmy z pełnymi brzuszkami i bogatsi o wiedzę z zakresu produkcji pieczywa i wyrobów cukierniczych.

Dziękujemy pani Agnieszce za gościnność, bardzo ciekawe warsztaty, przepyszne rurki z bitą śmietaną i upominki.