Żłobek- Dzień sportu

Żłobek- Dzień sportu

15 czerwca 2023r.

Tego dnia dzieci przyszły do żłobka i szkoły w strojach sportowych. Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo, ale też integrowanie się najstarszej grupy żłobkowej Pszczółek z uczniami klasy Ic ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu. Konkurencje sportowe polegały na tym, aby maluchy pod bacznym okiem starszaków pokonały przygotowany tor przeszkód. Każdy starszak był bardzo przejęty rolą jaka na nim spoczywała. Każde prawidłowo wykonane ćwiczenie budziło w dzieciach ogromną radość i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania. Dlatego też sport to nie tylko ćwiczenia fizyczne, to przede wszystkim nauka cierpliwości i umiejętność współpracy w grupie.