• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Pszczółki- Warsztaty pszczelarskie

  • -

Pszczółki- Warsztaty pszczelarskie

20 maja 2021r.

Dlaczego pszczoły żądlą?, O czym uczą się w pszczelim przedszkolu?, Ile kwiatów muszą odwiedzić, by zebrać kropelkę miodu? … Na te i inne pytania dzieci z naszego żłobka poznały odpowiedzi na niezwykłych warsztatach edukacyjnych z cyklu „Fascynujący świat pszczół”, które miały miejsce dnia 20maja. Maluszki zobaczyły z bliska tajemnice z magicznego świata pszczół. Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół oraz ich wpływem na otaczający nas świat. Podczas warsztatów dzieci poznały pracę pszczelarza, zobaczyły tradycyjne ule oraz wysłuchały ciekawych opowieści o życiu pszczół, ich zwyczajach i niesamowitej drodze od kwiatka do miodu. Dzieci miały również okazję obejrzeć żywe owady w szklanym ulu. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Zachwycającym akcentem okazało się pojawienie Pszczółki Mai- olbrzymiej maskotki, z którą dzieci się bawiły, tańczyły, zbierały kwiaty do kosza. Każdy uczestnik warsztatów degustował miodowe lizaki oraz otrzymał dyplom przyjaciela pszczół. Zajęcia wywołały u dzieci żywe emocje oraz szerokie uśmiechy na ich twarzach.