Pierwsze tygodnie w grupie Śliweczek

Pierwsze tygodnie w grupie Śliweczek

Pierwsze tygodnie w grupie Śliweczek były pełne emocji. Dzieci poznawały się nawzajem i uczyły rytmu dnia w przedszkolu. Po kilku tygodniach wiele już potrafią, a z każdym dniem uczą się jeszcze więcej nowych rzeczy oraz nawiązują głębsze relacje.

Oto galeria na podsumowanie nabycia kilku ważnych umiejętności 🙂

• Stoimy „w pociągu” do łazienki – będziemy myć ręce przed obiadem. Prawie wszystkie wagony są połączone, jesteśmy cierpliwi i nie przepychamy się.
  • Z Guciem – naszym wężem do spacerów – na dworze jesteśmy bezpieczni. Nikt się nie odłącza od grupy, choć niektórzy chcieliby już szybko pobiec na plac zabaw.
  • „Kółko graniaste” czyli nasze nareszcie ładne koło. „Trening czyni mistrza”, odnosimy się do siebie z szacunkiem, zgodnie łapiemy się za ręce, kręcimy się i tańczymy.
  • Zajęcia w sali – konkurencja polega na zdmuchnięciu suchego liścia ze stołu. Ćwiczymy płuca, narządy artykulacyjne oraz dopingujemy kolegów i koleżanki i cieszymy się z ich sukcesów.
  • Zawitała do nas jesień – mamy w sali liście, kasztany, żołędzie, jarzębinę. Wszystkie dary jesieni nazywamy, opisujemy, przeliczamy i segregujemy.
  • Przedszkolaki – 12 października 2017 roku zostaliśmy pasowani na Przedszkolaków! To było przeżycie, by wystąpić i zaśpiewać piosenkę przed liczną publicznością.

Na pamiątkę każdy dostał dyplom i medal.

• W grupie obchodzimy urodziny dzieci – wdrażamy się do świętowania. Trenujemy składanie życzeń i kulturalne zachowanie się przy stole, no i oczywiście bawimy się 🙂

Małgorzata Grodek