• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Zęby zdrowe mam! Bo o nie dbam!

  • -

Zęby zdrowe mam! Bo o nie dbam!

Spotkanie z lekarzem dentystą –  Agatą Piastą

To, że o ząbki trzeba dbać wiedzą wszystkie dzieci, ale tej wiedzy nigdy za mało. W związku z tym zaprosiliśmy dziś do naszego przedszkola panią Agatę Piastę z MEDENTES. Tłumaczyła ona dzieciom, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób należy czyścić zęby. Przedszkolaki dowiedziały się także, że gdy zjedzą słodycze należy potem porządnie wyszorować ząbki. Pani Dentystka przyniosła ze sobą kilka oryginalnych rekwizytów. Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszył się model szczęki. Pod czujnym okiem pani doktor wszystkie Poziomki umyły ząbki, a w nagrodę otrzymały naklejki.  


Celem spotkania było przybliżenie sylwetki dentysty, zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby zapamiętają na zawsze.

M.Ś.