• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Śliweczki na wiejskim podwórku

  • -

Śliweczki na wiejskim podwórku

17 maja Śliweczki i Brzoskwinki pojechały autokarem na wycieczkę do Bobolina na wiejskie podwórko. Mieliśmy tam dużo miejsca do biegania oraz wiele atrakcji. Piaskownica, huśtawki, trampolina, leżaki, domek, a nawet namiot – to były miejsca naszych zabaw 🙂

Ale na wiejskim podwórku najważniejsze są zwierzęta, mieliśmy okazję zobaczyć, posłuchać, pogłaskać i nakarmić: kury, pawie, cielaki, kucyki, świnię, króliki, psa oraz kota sfinksa. Przy okazji spaceru na łąkę, nazbieraliśmy trawy, mleczu i koniczyny dla zwierząt. Wszyscy chętni mogli przejechać się na kucyku, a na koniec pani Kinga demonstrowała jak bronić się przed atakiem psa. Po zabawie spałaszowaliśmy pieczone kiełbaski i zmęczeni, ale zadowoleni, wróciliśmy do przedszkola.

Dzieciom podobała się wycieczka, za którą już tradycyjnie dziękujemy Radzie Rodziców.

                                                                                                                                              M.G.