• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Dzień bez skarpet!

  • -

Dzień bez skarpet!

Poniedziałkowy dzień stał przed pszczółkami pod znakiem zabaw z działu sensomotoryki. Do osiągnięcia celu użyłyśmy pudełek z ryżem, kaszą i makaronem. Najpierw dzieci dotykały zawartość pudeł rączkami, po chwili spostrzegły, że w każdym pudle jest co innego. Każdy produkt miał inny kolor i rozmiar.

Kolejnym etapem naszej zabawy było samodzielne zdjęcie kapci i skarpet- wtedy chyba obudziłyśmy największą ciekawość poznawczą u dzieci bo mogły wejść do pudeł na bosaka i sprawdzić swoje odczucia na stopach.

Zajęcia tego typu to nic innego jak tworzenie okazji do zdobywania nowych doświadczeń w obserwowaniu, eksperymentowaniu, odkrywaniu świata i tego co nas otacza. Przy tym pracujemy na zmysłach, ćwiczymy koordynację ruchową i percepcję dotykową czyli to co lubimy najbardziej.