• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Folia bąbelkowa!

  • -

Folia bąbelkowa!

Za nami już drugie spotkanie z folią bąbelkową. Ta „zabawka” po raz kolejny pomogła nam zainteresować i zmotywować dzieci do wspólnej zabawy. Tym razem zdjęliśmy kapcie i skarpetki i skakaliśmy po foli na bosaka. Ta mała rzecz przyniosła dzieciom wiele doznań sensorycznych i skoncentrowała uwagę dzieci na dłuższą chwilę. Folia została wystrzelana do samego końca…Żałujcie Państwo, że nie mogliście usłyszeć radości dzieci podczas strzelania poduszek foliowych. 

Po szaleństwie na foli zabraliśmy się do pracy plastycznej, która polegała na tym aby pomalować fragment kartki folią nawiniętą na wałek kucharski. Pszczółki zobaczyły w ten sposób, że folię można wykorzystać nie tylko do zabawy ale również do zadań plastycznych. Przy pomocy folii mogliśmy popracować nad ćwiczeniami percepcji dotykowej. Praca na zmysłach to ulubiona forma zabaw pszczółek.