• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Puzzle!

  • -

Puzzle!

 

Połóweczki – Pojazdy i zawody
Dzięki zawartym w książeczce historyjkom pszczółki poznały różne pojazdy i zawody z nimi związane. Dopasowywanie dużych 2-elementowych puzzli stanowiło dla dzieci świetną zabawę po zakończeniu wspólnego czytania. Połóweczki to pierwsze puzzle z jakimi pszczółki się zmierzyły. Szczególnie je polecamy jako układanki dla najmłodszych, zostały zaprojektowane z myślą o wspieraniu rozwoju maluchów ze względu na kształt, wielkość i ciekawe kolorowe ilustrację.

Słonik Antoni poznaje kolory
Dzięki zawartym w książeczce historyjkom pszczółki poznały inną metodą niż piłeczki podstawowe kolory oraz przedmioty z nimi związane, a dopasowanie dużych 2-elementowych puzzli jest dla nich świetną zabawą zwłaszcza, że po ułożeniu wszystkich elementów powstał nam pociąg ze zwierzętami.

Kolejne spotkanie ze słonikiem Antonim pozwoli nam wejść na wyższy poziom trudności i nie wystarczy ułożyć puzzli ale trzeba będzie sprawdzić czy banany są żółte, krokodyl zielony, czy świnka trzyma czerwony balonik…?

Przy trzecim spotkaniu ze słoniem Antonim pszczółki wysłuchają historyjki po czym będą musiały się nieźle natrudzić by znaleźć na sali ukryte rekwizyty i dopasować je do zwierzątka w wagoniku.

Bardzo często w naszych codziennych zadaniach wracamy do tego z czym już się zapoznaliśmy, jednak za każdym razem będziemy się starać aby podnosić dzieciom poprzeczkę i stawiać przed nimi coraz to trudniejsze zadania bo wiemy, że odkrywanie świata jest niezmiernie ważną rzeczą w życiu młodego człowieka.