• sekretariat@przedszkole-w-przeclawiu.edu.pl
  • 782-557-554 Sekretariat Przedszkole

Światowy Dzień Pluszowego Misia!

  • -

Światowy Dzień Pluszowego Misia!

 

W piątek 23 listopada, grupa Pszczółek uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Nasze głowy ozdobione były opaską z kolorowymi misiami. Tego dnia na Pszczółki czekało wiele atrakcji. Były tańce- wygibańce z naszymi przyjaciółmi. Misie musiały złapać bańki mydlane. Jak na prawdziwe misie przystało dzieci posmakowały słodziutki miodek. Nasza praca plastyczna związana była również z Pluszowym Misiem- tym razem dzieci paluszkiem namoczonym w brązowej farbce pomalowały Misiom łapki i nóżki, dzięki temu ćwiczyliśmy nazewnictwo części ciała. Ostatnią atrakcją jaka czekała na Pszczółki tego dnia było zrobienie ciasteczek dla naszych misiaczków przy pomocy piasku kinetycznego.

Dzień pełen zabaw pod hasłem „Miś to nasz PRZYJACIEL” przyniósł Pszczółkom nowe doznania smakowe oraz dotykowe. Niektóre z dzieci po raz pierwszy miały kontakt z piaskiem kinetycznym i wcale tak łatwo nie chciały go oddać. Już teraz wiemy, że na pewno do niego wrócimy…